Pomoc i kontakt

Konto

Jak zwalczyć ćmę bukszpanową? Sprawdzone sposoby i metody

Jak rozpoznać ćmę bukszpanową?

Zanim zaczniemy myśleć o zwalczaniu ćmy bukszpanowej, to w pierwszej kolejności wypada upewnić się, że to faktycznie ona odpowiada za obumieranie rośliny. W przypadku tego szkodnika najgroźniejsze są gąsienice. Jak wyglądają? Charakteryzują się one zielonym kolorem oraz czarnymi paskami, które biegną wzdłuż ich boków - z wiekiem gąsienice zmieniają swoją barwę na brązową. Ten szkodnik bukszpanu łapczywie obgryza roślinę (zarówno młode pędy, jak i fragmenty drewniane). Larwa ćmy bukszpanowej w dalszym stadium rozwoju tworzy biały kokon.

Domowe sposoby na ćmę bukszpanową są różne. Aby zawczasu wykryć szkodnika należy zajrzeć pod spodnią część liścia, wewnątrz krzewu. Jeżeli znajdują się tam milimetrowe jaja, to trzeba zacząć szybko działać.

W preparaty na ćmę bukszpanową warto się także wyposażyć z chwilą zauważenia dorosłych osobników. Żywią się one nektarem kwiatów oraz sokami roślin, a przy tym szybko się przenoszą i powiększają swoją populację.

Eliminacja ćmy bukszpanowej

Jak zwalczyć ćmę bukszpanową i larwy na bukszpanie w sposób mechaniczny? Przede wszystkim warto wykonywać przegląd roślin minimum co 10 lub 14 dni. Należy zaglądać w “głąb” krzewów i dokładnie sprawdzać ich gałęzie. W przypadku wykrycia kokonu należy go szybko usunąć, a bardziej zniszczone części bukszpanu spalić.

Oczywiście ta metoda sprawdzi w przypadku niewielkich działek i upraw, Czym zwalczyć ćmę bukszpanową na większym obszarze? Jakie opryski wykonać?

Skuteczne preparaty na ćmę bukszpanową

Ćma bukszpanowa - jak zwalczać te szkodniki? Można między innymi sięgnąć po dedykowane środki i płyny na ćmę bukszpanową. Na wyróżnienie zasługuje:

  • Mospilan 20 SP - jeżeli chodzi o profesjonalne środki biobójcze, to nie można odmówić mu skuteczności. Wykonuje się nim oprysk na bukszpany (przed użyciem proszek należy rozpuścić w wodzie, w proporcjach wskazanych przez producenta). Kiedy wykonać pierwszy oprysk? Najlepiej natychmiast po wykryciu szkodnika - zabieg można powtarzać w odstępach co 7-10 dni,
  • Pułapka Delta Stop Na Ćmę Bukszpanową - jeżeli chodzi o polecane i skuteczne sposoby na ćmę bukszpanową, to feromonowa pułapka lepowa cieszy się dużym zainteresowaniem. Nasz sklep rolno-ogrodniczy poleca ją w przystępnej cenie.

Jak jeszcze zwalczyć ćmę bukszpanową? Można chociażby sięgnąć po takie preparaty jak: Affirm 095 SG (działa on kontaktowo oraz żołądkowo), Lepinox Plus (działa żołądkowo) oraz produkty Mospilan na ćmę bukszpanową.

Stosując opryski na ćmę bukszpanową należy zachować ostrożność

Udowodniliśmy, że jest kilka sposobów na to, jak zwalczyć ćmę bukszpanową domowymi sposobami (usuwanie mechaniczne) oraz profesjonalnymi środkami i opryskami. Niezależnie od wybranej metody należy stosować się do zaleceń producentów i uważać, aby rozprowadzane środki ochrony roślin na działkę nie miały kontaktu ze skórą oraz oczami.

Czym pryskać ćmę bukszpanową? Można wykorzystać niewielki, ręczny spryskiwacz, jak i większe rozpylacze - w zależności od wielkości plonu. Naturalne sposoby na ćmę bukszpanową mogą zawodzić, dlatego też jako profesjonalny sklep rolno-ogrodniczy, zachęcamy już dzisiaj do zapoznania się z naszą ofertą i przejrzeć pozostałe środki ochrony roślin. Polecamy również zapoznać się z innymi kategoriami, takimi jak: hobby - Twoja działka.

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}