Pomoc i kontakt

Konto

Blog
Chelaty w ogrodnictwie i rolnictwie: klucz do zdrowszych roślin
Chelaty w ogrodnictwie i rolnictwie: klucz do zdrowszych roślin

Chelat żelaza, cynku czy magnezu w ogrodnictwie i rolnictwie stanowi często klucz do zdrowszych roślin, zapewniając im lepsze warunki do wzrostu oraz rozwoju. Te specyficzne związki chemiczne pełnią istotną rolę w dostarczaniu roślinom niezbędnych składników odżywczych w łatwo przyswajalnej formie. Zrozumienie, czym jest chelat żelaza dla roślin oraz jak działają pozostałe ich rodzaje, pozwala na efektywniejsze zarządzanie składnikami pokarmowymi, co przekłada się na zdrowsze uprawy i w efekcie większe plony.

Czytaj dalej
Zabieg T1,T2,T3 w zbożach

Do zabiegów fungicydowych, przeciwgrzybowych, chroniących zboża przed ich porażeniem przez grzyby patogeniczne należą zabiegi T1, T2 i T3. Są to podstawowe działania grzybobójcze w uprawie pszenicy ozimej, pszenżyta ozimego, żyta ozimego, jęczmienia ozimego, a także ich formach jarych.

Czytaj dalej
Skuteczne środki na myszy: Jak pozbyć się niechcianych gości?

Zastanawiasz się jaki skuteczny środek na myszy wybrać? Czym się kierować wybierając preparat? Dlaczego myszy w ogóle odwiedzają Twój dom lub ogród? Gryzonie, choć przez niektórych uważane za urocze, mogą stać się poważnym problemem w naszych domach i ogrodach. Ich obecność nie tylko wywołuje dyskomfort, ale także stanowi zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa. W tym artykule omówimy, dlaczego eliminacja myszy jest ważna, co przyciąga je do naszych domów i ogrodów oraz jakie środki możemy zastosować, aby skutecznie się ich pozbyć. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej
Sekrety udanej uprawy brokuła: Wybór nasion i pielęgnacja

Istnieje wiele powodów, dla których uprawa brokuła z nasion powinna stanowić część Twojego ogrodu lub gospodarstwa. I nie chodzi tu tylko o statystyki i fakt, że Polska jest jednym z krajów w Europie, obok Włoch czy Francji, gdzie jego uprawa jest największa. To po prostu bardzo ciekawe warzywo! Oprócz wyjątkowo korzystnego zestawu substancji odżywczych brokuł przyciąga także swoim unikalnym smakiem. Warto więc nauczyć się jego uprawy, tego jak wybrać nasiona i pielęgnować tę roślinę należącą do kapustowatych.  

Czytaj dalej
Idealny czas na sadzenie malin ? Twój sezonowy poradnik
Idealny czas na sadzenie malin ? Twój sezonowy poradnik

Maliny to owoce, które cieszą się ogromną popularnością. Są smaczne, zdrowe i wyglądają pięknie w każdym ogrodzie. Ale kiedy sadzić maliny, aby się przyjęły? I przede wszystkim jak o nie zadbać, aby dały pełne smaku i zdrowe owoce? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć w tym artykule, zapraszamy do lektury!

Czytaj dalej
Jak przygotować się do zbiorów dyni?

Dynia –  kiedy zbiór? Na to pytanie chciałoby znać odpowiedź wielu ogrodników, którzy przez całe lato uprawiali swoje dynie w ogrodach lub na plantacjach. Sezon dyni jest jednym z najbardziej oczekiwanych zarówno przez miłośników ogrodnictwa, jak i osoby lubiące potrawy z wykorzystaniem tego warzywa. W końcu, jaka inna roślina daje nam tak spektakularne rezultaty, w takim różnym spektrum kształtów i rozmiarów? W tym przewodniku dowiesz się, jak przygotować się na zbiór dyni i na jakie szczegóły zwracać uwagę.

Czytaj dalej
Uprawa słonecznika - poradnik dla początkujących
Uprawa słonecznika - poradnik dla początkujących

Chcąc latem cieszyć się pięknym, pełnym kwiatów ogrodem warto myśleć o tym jeszcze zimą. Kiedy siać słonecznik? To pytanie zadają sobie osoby, które chcą latem cieszyć się wspaniałymi, żółtymi kwiatami. Odpowiedni termin wysiewu nasion to jedno, jednak warto zadbać także o dobre podłoże, umiejscowienie i pielęgnację. Kiedy i jak sadzić słoneczniki, by wyrosły z nich zachwycające, majestatyczne rośliny? Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, o co zadbać w uprawie słonecznika, by Twoja praca nie poszła na marne.

Czytaj dalej
Kompleksowy przewodnik: Jak pielęgnować pomidory w tunelu foliowym i w gruncie?

Dzisiaj podpowiemy, jak pielęgnować pomidory zarówno w tunelu foliowym, jak i w gruncie. Przekażemy Ci wszystkie najważniejsze wskazówki, dzięki, którym uzyskasz zdrowe, słodkie i soczyście czerwone pomidory, które będą mogły grać główną rolę w potrawach przez cały rok. Zapraszamy do lektury.

Czytaj dalej
Jaka odmiana kukurydzy na ziarno? Czym się kierować?

Kukurydza jest jednym z najważniejszych zbóż uprawianych na świecie. Wśród wielu jej odmian, szczególnie istotne są odmiany kukurydzy na ziarno ze względu na szeroką gamę zastosowań. Jednak dopasowanie odpowiedniej odmiany do konkretnych potrzeb i warunków uprawy jest niezbędne dla uzyskania wysokich plonów i optymalizacji inwestycji w uprawę.

Czytaj dalej
Znaczenie wilgotności dla wzrostu roślin

Jak zwiększyć wilgotność powietrza dla roślin? Odpowiedź na to pytanie jest istotna szczególnie dla osób, które uprawiają rośliny tropikalne. Na początku warto wspomnieć, że wilgotność powietrza to ważny parametr, od którego zależy kondycja roślin doniczkowych. Zbyt mała wilgotność może doprowadzić do żółknięcia i zasychania liści, a w skrajnych przypadkach do obumarcia rośliny. Jeśli liście Twoich roślin zaczynają żółknąć, zmierz poziom wilgotności w pomieszczeniu.

Czytaj dalej

z 3

Next

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}