Pomoc i kontakt

Konto

Syngenta Seeds

UkryjPokaż filtry

Filtruj produkty

Opcje dodatkowe

Kalarepa

KALAREPA


Kalarepa — nasiona tego warzywa oferujemy w naszym sklepie internetowym w wyselekcjonowanej formie od renomowanych producentów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Kalarepa jest jednym z najzdrowszych składników wielu sałatek, zup oraz koktajli. Można ja spożywać na surowo lub po obróbce termicznej. Co ciekawe nie tylko głowa tej kapusty jest wykorzystywana w kuchni, ale także liście, które posiadają wiele składników odżywczych i są smaczne. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi odmianami, jakie sprzedajemy i wybrania tych, które spełniają oczekiwania. 


Jakie są właściwości odżywcze kalarepy? Dlaczego warto ją siać i uprawiać, a następnie spożywać?


Kalarepa jest odmianą z grupy warzyw kapustnych. Posiada wiele właściwości odżywczych oraz cennych składników mineralnych, które zwiększają naszą odporność na różne choroby układu pokarmowego i krwionośnego. Jest też niskokaloryczna, dlatego polecana dla osób, które są na diecie lub redukcji. W 100 g porcji ma zaledwie ok. 30 kcal. Praktycznie nie zawiera tłuszczu, za to ma białko. W połączeniu z błonnikiem jest sycącym warzywem oraz wspomagającym trawienie. 

Kalarepa ma bardzo dużo witamin, w tym C, z grupy B, A, E oraz K. Spora ilość potasu, wapnia, magnezu, sodu oraz fosforu dobrze wpływa na układ nerwowy. Polecana jest osobom, które zmagają się z problemami ze wzrokiem, ze względu na obecność luteiny, która odpowiedzialna jest za prawidłowe widzenie. Kalarepa może być spożywana w wersji na surowo, tym bardziej, jeśli jest młoda lub jako dodatek do zup, sosów i zapiekanek po obróbce termicznej. 


Nasiona kalarepy białej i czerwonej do sadzenia, dostępne w naszym sklepie 


Posiadamy wiele odmian nasion kalarepy do siewu. Pochodzą one z Holandii lub polskiego rynku. W zależności od warunków uprawy, czasu oczekiwania na pierwsze zbiory oraz gatunku polecamy między innymi odmiany białej kalarepy od producenta Bejo: Konan, Konmar, Kordial, Korist, Kossak. Jeśli szukasz polskich nasion, proponujemy z firmy Syngenta Seeds -Brando. 

Ciekawą i równie zdrową odmianą kalarepy jest czerwona. Oferujemy Ballot od producenta MoravoSeed w ilości 2,5 tys. oraz Kolibri w takiej samej ilości. Im mniejsze głowy kalarepy tym są one bardziej soczyste i smaczne. Dlatego bardzo ważny jest czas zbiorów, aby nie go nie przeciągnąć. 


Inne nasiona, które oferujemy ogrodnikom 


Jako sklep ogrodniczy oferujemy nie tylko nasiona kalarepy, ale także innych warzyw. Kapusty, dynie i strączki to tylko niektóre z nich. W każdej grupie można znaleźć zarówno nasiona holenderskie, jak i polskie nasiona. Wspierając regionalny rynek, można zaoszczędzić dużo pieniędzy, nie obniżając jakości nasion, a następnie plonów. 

Dla osób, które chcą uprawiać zdrowe i soczystozielone trawniki polecamy nasiona traw. W tej kategorii można znaleźć również różne mieszanki polnych kwiatów przyjazne pszczołom i owadom zapylającym. Często można spotkać takie łąki w centrach miast i na balkonach. Zapraszamy do zakupów i życzymy bujnych plonów oraz smacznych potraw.z 1

Kalarepa Brando F1 2,5T nas. Standard

Kalarepa Brando F1 2,5T nas. Standard

Chwilowy brak towaru

Przechowalnia

168,22 zł

z 1

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}