Pomoc i kontakt

Konto

Fertile

UkryjPokaż filtry

Filtruj produkty

Opcje dodatkowe

Nawozy na trawnik

NAWOZY NA TRAWNIK

Zielony, gęsty i równomiernie rosnący trawnik to marzenie każdego właściciela ogrodu. Nawozy do trawy to produkty niezbędne, aby cieszyć się idealną zielenią przez cały sezon. Dlatego nasz sklep ogrodniczy oferuje szeroki wybór różnego rodzaju preparatów nawożących w tym nawozy sztuczne oraz nawozy naturalne, aby każdy znalazł produkt, który najlepiej zaspokoi jego potrzeby. Dobrze dobrane preparaty wspierają system korzeni, uzupełniają glebę w brakujące składniki i chronią trawnik przed chorobami. Zapoznaj się z naszym asortymentem już dzisiaj!z 1

Nawóz Do Trawnika 10kg Fertile

Nawóz Do Trawnika 10kg Fertile

Przechowalnia

66,23 zł

Nawóz do Trawnika 25kg Fertile

Nawóz do Trawnika 25kg Fertile

Przechowalnia

152,94 zł

Nawóz do Trawnika 5kg Fertile

Nawóz do Trawnika 5kg Fertile

Przechowalnia

34,54 zł

z 1

Dlaczego nawożenie trawnika jest konieczne?

W celu uzyskania bujnej zieleni w naszych ogrodach stosujemy wiele różnych preparatów takich jak stymulatory wzrostu roślin, preparaty humusowe, nawozy dolistne, a także środki ochrony przed szkodnikami oraz chorobami, a jaką rolę odgrywa nawożenie? Trawniki, podobnie jak inne rośliny, potrzebują składników odżywczych do prawidłowego wzrostu. Regularne koszenie, zmienne warunki pogodowe i stopniowa erozja, wymywanie się gleby powodują, że trawnik może stać się słaby, mniej odporny na choroby oraz suszę. Nawozy na trawnik dostarczają niezbędnych składników odżywczych, pomagając trawie zachować intensywną zieleń, gęstość oraz zdrowy wygląd. To preparaty, które powinny znaleźć się zarówno u ogrodnika amatora, jak i profesjonalisty. Nawóz do trawy aplikowany na wiosnę lub jesienią ma kilka istotnych zadań, do najważniejszych należą:

 • - Poprawa kondycji gleby – nawozy na trawnik wzbogacają glebę w kluczowe składniki odżywcze, co sprzyja lepszemu wzrostowi i rozwojowi trawy.
 • - Zwiększenie odporności trawnika — regularne nawożenie pomaga trawnikowi lepiej radzić sobie z ekstremalnymi warunkami, takimi jak susza, niskie temperatury czy choroby.
 • - Wzmocnienie korzeni — dobrze odżywiony trawnik ma silniejszy system korzeniowy, co przekłada się na lepszą absorpcję wody i składników odżywczych.
 • - Poprawa wyglądu — nawozy na trawnik zapewniają trawie głęboką zieleń i gęstość, co znacząco wpływa na estetykę ogrodu, boiska czy innej przestrzeni z trawą.

Rodzaje nawozów na trawnik

W naszym sklepie dostępne są profesjonalne nawozy do trawy od najlepszych producentów i dostawców. Polecamy między innymi:

 • - Nawozy z mikroelementami, które zawierają zrównoważoną mieszankę azotu, fosforu, potasu oraz innych składników odżywczych, co sprawia, że są idealne do stosowania na każdej glebie i o każdej porze roku.
 • - Nawozy o spowolnionym działaniu, dzięki wolnemu uwalnianiu składników odżywczych, trawnik jest systematycznie nawożony przez długi czas, co minimalizuje konieczność powtarzania czynności: Substral nawóz do trawników 100 dni.
 • - Nawozy z odchwaszczaczem, zwalczające mech, dostępne w formie łatwo stosowanych mikrogranulek np. Substral nawóz do trawnika 2w1.

Regularne nawożenie trawnika zapewnia składniki potrzebne do prawidłowego rozwoju, przez co zapewniamy sobie równomierny wzrost trawy niezależnie od warunków. Pamiętaj też, że odżywiony trawnik jest bardziej odporny na choroby i szkodniki. Nawozy na trawnik gwarantują intensywną zieleń i gęstość pokrywy trawiastej. A inwestycja w odpowiednie nawozy przekłada się na mniejszą potrzebę częstego podlewania, renowacji czy walki z chwastami.

Jak wybrać nawóz na trawnik?

Jeśli zależy Ci na zdrowym, zielonym i gęstym trawniku, warto odpowiednio dobrać produkt do jego nawożenia. W tym celu warto skupić się na:

 • - Analizie gleby — rozpocznij od badania pH gleby, aby zrozumieć, jakie składniki odżywcze są potrzebne. Łatwiej dobierzesz wtedy preparaty z większą lub mniejszą ilością azotu czy fosforu zapewniając prawidłowy wzrost trawie.
 • - Określeniu potrzeb trawnika — wybierz nawóz dostosowany do aktualnego stanu i potrzeb trawnika, inne środki potrzebne są we wczesnej fazie jego zakładania, inne dla wieloletnich trawników.
 • - Porze roku – nawozy stosowane są najczęściej na wiosnę, aby zapewnić odpowiednie warunki wzrostu roślinom, ale popularne są również nawozy jesienne. Ich zadaniem jest między innymi ułatwienie zimowania trawie, dlatego zwróć uwagę na to, kiedy będziesz stosować dany preparat. Wybierz nawóz do trawy na wiosnę do szybkiej regeneracji po zimie Landscaper Pro Allround albo nawóz do trawników jesienny Sumin o wysokiej zawartości fosforu i potasu.
 • - Typie nawozu — zdecyduj, czy preferujesz nawozy organiczne, długodziałające czy specjalistyczne mieszanki. Lepszy będzie nawóz do siewu czy już rosnącej trawy itp.
 • - Formie nawozu – dla wygody stosowania znaczenie ma również forma nawozu. W naszym sklepie dostępne są nawozy granulowane, w formie papki (np. Humus Active) czy płynu.
 • - Wielkości powierzchni do nawożenia – boisko wymaga większej ilości preparatu niż przydomowy ogródek. Polecamy nawozy na działkę z naszej oferty, ale dostępne są również preparaty o większych pojemnościach czy wadze odpowiednie do nawożenia większych płaszczyzn!

Skorzystaj z oferty sklepu

W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę profesjonalnych nawozów do trawy, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony efekt zielonego, gęstego trawnika. Oferujemy nawozy wieloskładnikowe, długodziałające, organiczne oraz specjalnie formułowane nawozy na trawnik, aby sprostać różnorodnym wymaganiom i warunkom. Na uwagę zasługują też nasze nawozy posypowe do roślin oraz inne preparaty, dzięki którym i trawa i pozostała roślinność będzie bujnie się rozwijać w Twoim ogrodzie. Wybierając nasze produkty, zyskujesz pewność, że stosujesz rozwiązania najwyższej jakości, które zostały sprawdzone przez wielu zadowolonych klientów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą i skorzystania z doradztwa naszych specjalistów, którzy pomogą Ci wybrać idealny nawóz na trawnik. Dbaj o swój trawnik z profesjonalnymi nawozami do trawy i ciesz się pięknem zielonej przestrzeni przez cały rok.

Zamówisz także u nas:

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}