Pomoc i kontakt

Konto

UkryjPokaż filtry

Filtruj produkty

Producent

Opcje dodatkowe

Atraktanty i repelenty

ATRAKTANTY I REPELENTY

Nasz sklep ogrodniczy oferuje kompleksowe rozwiązania dla każdego ogrodnika. Atraktanty i repelenty to zbiór wyspecjalizowanych produktów, dzięki którym Twoje rośliny z jednej strony staną się magnesem dla pszczół i innych owadów zapylających, a z drugiej strony będą chronione skuteczną barierą odstraszającą nieproszonych gości.z 1

Anti Bisan 100ml

Anti Bisan 100ml

Chwilowy brak towaru

Przechowalnia

17,90 zł

Anti-Bissan 1L

Anti-Bissan 1L

Przechowalnia

126,00 zł

Anti-Bissan 250ml

Anti-Bissan 250ml

Przechowalnia

39,90 zł

Anti-Bissan 5L

Anti-Bissan 5L

Przechowalnia

560,00 zł

Cervacol Extra PA 5kg

Cervacol Extra PA 5kg

Chwilowy brak towaru

Przechowalnia

125,00 zł

Pollinus 0,5L

Pollinus 0,5L

Chwilowy brak towaru

Przechowalnia

76,00 zł

z 1

Kompleksowa ochrona roślin dzięki atraktantom i repelentom

Atraktanty i repelenty są nieocenionym narzędziem w walce o zdrowie i dobrą kondycję roślin. Atraktanty przyciągają do ogrodu pożyteczne insekty, takie jak pszczoły czy biedronki, które naturalnie zapylają kwiaty i zwalczają szkodniki. Preparaty tego typu składają się ze związków zapachowych roślinnego pochodzenia, stosowane są w uprawach sadowniczych, rolniczych czy warzywnych. Sprawiają, że kwiaty roślin wydają się bardziej atrakcyjne dla owadów, dzięki czemu te chętniej je zapylają i zwiększają plony.

Z kolei repelenty wykorzystywane są do odstraszania niechcianych intruzów. W naszej ofercie dostępne są między innymi repelenty na kleszcze, repelenty na komary, ale również repelenty na zwierzynę pozwalające zabezpieczyć zarówno uprawy, jak i nas samych przed ich nieprzyjemnymi i potencjalnie niebezpiecznymi działaniami. Proponujemy środki w różnej formie i kilku popularnych pojemnościach. Płyny, pasty i granulaty odstraszają zapachem i składem między innymi:

  • - ptaki: wrony, wróble, ptaki drapieżne,
  • - zwierzynę: dziki, zające, kuny, lisy, krety, nornice, sarny i jelenie, łosie, bobry, szczury, myszy, psy, koty,
  • - owady: ślimaki, mrówki, komary, muchy.

Niektóre środki stosowane są do oprysku, co pozwala zabezpieczyć większe powierzchnie, inne do smarowania, aby zniechęcić do obgryzania sadzonek, drzew czy instalacji elektrycznych. Tworzą one barierę zapachową, która zniechęca zwierzęta i owady do zbliżenia się do rośliny, zmienia tor marszu mrówek czy ślimaków. Tego typu preparaty mogą być stosowane na gruntach rolnych, polach golfowych czy boiskach sportowych, drogach, placach zabaw, ogrodach i cmentarzach, a także w lasach w celu wspomagania regeneracji i zwiększenia zalesienia.

Najważniejsze zalety atraktantów i repelentów

Wśród wielu korzyści płynących z zastosowania atraktantów i repelentów, warto wymienić:

  • - zwiększenie biodywersyfikacji w ogrodzie dzięki przyciąganiu pożytecznych owadów,
  • - skuteczne odstraszenie niechcianych szkodników oraz zwierząt,
  • - ochrona przed ukąszeniami insektów (repelenty na komary, repelenty na kleszcze),
  • - brak szkodliwego wpływu na człowieka czy zwierzęta,
  • - zapewnienie lepszego wzrostu i kondycji roślin dzięki kontroli szkodników.

Zaufaj specjalistom w dziedzinie ekologicznych preparatów

Niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalistą, czy amatorem ogrodnikiem, w naszym asortymencie znajdziesz zarówno atraktanty, jak i repelenty, które pomogą Ci stworzyć optymalne warunki w Twoim ogrodzie. Wszystkie produkty z naszej oferty stworzone zostały z wysokiej jakości składników, zapewniają ochronę upraw, sadzonek, drzewek i kwiatów bez szkody dla zwierząt czy człowieka. Niektóre preparaty możesz stosować także w innych miejscach: do ochrony samochodu (przed przegryzaniem przez zwierzęta przewodów) czy instalacji elektrycznych w budynkach, a także do zabezpieczania strychów i piwnic.

Warto też zwrócić uwagę na nasze polskie nasiona oraz środki ochrony roślin, które są idealnym uzupełnieniem naszych atraktantów i repelentów. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu i do wyboru rozwiązań najbardziej odpowiadających Twoim potrzebom. Dzięki naszym produktom Twój ogród stanie się jeszcze bardziej atrakcyjny dla pożytecznych insektów i odporny na niechciane szkodniki.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą:

 

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}