Pomoc i kontakt

Konto

Rzodkiewka

RZODKIEWKA

Oferujemy nasiona rzodkiewki w różnych odmianach do samodzielnego wysiewu praktycznie przez cały rok. Posiadając tunel foliowy, można uprawiać je nawet zimą, tym bardziej że dostępne są również wersje mrozoodporne. Zapraszamy do zapoznania się z całym asortymentem i wybrania najlepszego rzodkiewki gruntowej lub pod osłony wedle własnych upodobań. 

Rzodkiewka gruntowa lub pod osłonę – rodzaje i odmiany 

Odmian rzodkiewek jest wiele, dlatego warto kierować się ich charakterystyką podczas wyboru nasion do wysiewu. Wersje różnią się od siebie zazwyczaj kształtem, kolorem, typem miąższu oraz ostrością smaku. Łagodne odmiany idealne do bezpośredniego spożywania to między innymi rzodkiewka Carmen, Fiesta oraz Girox. O podłużnych korzeniach wyróżniamy odmianę De Dix-Huit, Expo lub Flamboyant. 

Nasz sklep ogrodowy oferuje wersje rzodkiewki do wysiewu prywatnego, a także do profesjonalnej i wielkotowarowej produkcji dla specjalistów ogrodnictwa. Polecamy głównie typy, które nie mają tendencji do parcenia i pękania, przez co wyróżniają się idealną strukturą i kształtem po zbiorze. 

Wysiew i pielęgnacja rzodkiewki 

Nasiona rzodkiewki holenderskiej można wysiewać zarówno do gruntu, jak i pod tunelem foliowym, gdzie temperatura jest wyższa w okresie zimowym. Odpowiednie warunki wzrostu spowodują, że rzodkiewka będzie gotowa do zbioru nawet już pod trzech tygodniach od wysiewu. Dlatego uprawiając to warzywo do własnych potrzeb, warto siać nasiona w równych odstępach czasu, aby przez całą wiosnę i lato cieszyć się świeżą rzodkiewką na talerzu. 

Uprawa rzodkiewki jest bardzo prosta, nie wymaga wielu narzędzi oraz poświęcenia czasu. Podlewanie powinno być umiarkowane, do tego stopnia, aby nie przelać rośliny. Rzodkiewka nie wymaga nawożenia, co dodatkowo oszczędza czas i pieniądze. 

Dlaczego warto siać rzodkiewkę?

Zalet wysiewania nasion rzodkiewki jest wiele. Wspomnieliśmy już o tym, że rośnie ona dosyć szybko, dlatego nie trzeba długo czekać, aby zyskać zdrowe i świeże warzywo. Dodatkowo rzodkiewka zawiera dużo cennych składników mineralnych takich jak błonnik, potas czy witaminę C i kwas foliowy. Jest niskokaloryczna, dlatego z chęcią spożywana jest przez osoby będące na diecie. Duża zawartość wody w rzodkiewce pozwoli dodatkowo nawodnić organizm. Potas występujący w rzodkiewce świetnie obniża ciśnienie krwi

Znając wszystkie plusy uprawy i jedzenia rzodkiewki, warto rozpocząć własny wysiew. W tym celu oferujemy zarówno nasiona holenderskie, jak i polskie nasiona. Wszystkie są wysokiej jakości, przez co gwarantujemy zdrowe i smaczne plony.z 1

Rzodkiewka Girox F1 10T nas. Standard

Rzodkiewka Girox F1 10T nas. Standard

Przechowalnia

72,00 zł

Rzodkiewka Pepito F1 10 tys. nasion Prec. Standard

Rzodkiewka Pepito F1 10 tys. nasion Prec. Standard

Chwilowy brak towaru

  • Nowość
Przechowalnia

68,72 zł

Rzodkiewka Poloneza 5g Standard Vilmorin

Rzodkiewka Poloneza 5g Standard Vilmorin

Przechowalnia

2,30 zł

Rzodkiewka Rondar 3,25-3,5 10T nas. Standard

Rzodkiewka Rondar 3,25-3,5 10T nas. Standard

Przechowalnia

65,83 zł

Rzodkiewka Sora 100g Standard

Rzodkiewka Sora 100g Standard

Chwilowy brak towaru

Przechowalnia

28,00 zł

z 1

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}