Rzodkiew
RZODKIEW
Nasiona rzodkwi to bardzo łatwe do wysiewu warzywo, które daje bujne i zdrowe plony latem. W ofercie posiadamy nasiona holenderskie oraz inne zagraniczne do własnego wysiewu w różnej ilości. Odmian rzodkwi jest kilka, dlatego zapraszamy do zapoznania się z ofertą i wybrania interesujących wersji.
Rodzaje rzodkwi do wysiewu z nasion
Wysiew rzodkwi z nasion jest bardzo prosty i stosunkowo tani dlatego często jest wybierany zarówno przez profesjonalnych ogrodników zajmujących się uprawą na dużą skalę, jak i prywatnych konsumentów. Rzodkiew ciemna z białym miąższem idealnie sprawdza się na rynek świeży, do bezpośredniego spożycia, tak samo jak w przypadku rzodkiewki różowej np. odmiany Rosetta. Jest ona wysoce odporna na mączniaka rzekomego i polecana do uprawy całorocznej w gruncie.
Z nasion można także wysiewać białą rzodkiew o podłużnym i gładkim korzeniu. Odmiana April Cross cechuje się łagodnym smakiem, a jej korzeń może dorastać nawet do 40 cm. Późna odmiana rzodkwi Minowase Summer powinna być wysiewana do gruntu od czerwca. Jej korzeń odporny jest na parcenie i pękanie. Jako sklep ogrodniczy sprzedajemy zarówno nasiona holenderskie, jak i polskie nasiona.
Jak wysiewać rzodkiew?
Wysiewając rzodkiew, należy pamiętać, że ma ona bardzo krótki okres wegetacji. W zależności od konkretnego gatunku może to być 50-70 dni. Rozpoczynając wysiew nasion rzodkwi dosyć wcześnie i kontynuując go przez całe lato, można cieszyć się świeżymi i zdrowymi zbiorami prawie przez cały rok kalendarzowy. Należy jednak liczyć się z tym, że rzodkiew jest mocno podatna na słońce i dużo światła. Wtedy zaczyna wytwarzać kwiaty zamiast korzeni. Jeśli w ogrodzie obecne są tunele foliowe, to wysiew rzodkwi możemy przeprowadzić nawet zimą. Tym bardziej jeśli wybierzemy mrozoodporne odmiany.
Jak uprawiać rzodkiew?
Nasiona rzodkwi wyjątkowo szybko kiełkują, a co za tym idzie, pierwsze zbiory rzodkiewki można już realizować po 7-8 tygodniach. Pielęgnacja tego smacznego warzywa jest prosta, wystarczy regularne podlewanie rosnącej rośliny oraz usuwanie chwastów. Nie wymaga ona intensywnego nawożenia, dlatego nie jest to koniecznie, aby uzyskać zdrowe i soczyste rzodkiewki.
Rzodkiewka jest odporna na różne choroby, w tym także grzybowe. Niestety może być atakowana przez szkodniki, dlatego warto regularnie przeglądać plony i ewentualnie wprowadzać plan ich pozbycia się. Rzodkiew jest na tyle uniwersalnym warzywem, że może być uprawiana zarówno w gruncie, jak i w tunelu foliowym praktycznie przez cały rok.
z 1
z 1