Pomoc i kontakt

Konto

UkryjPokaż filtry

Filtruj produkty

Opcje dodatkowe

Dynia

DYNIA

Nasiona dyni należy wysiewać już na początku roku, jednak z zastrzeżeniem, że będzie to robione w pomieszczeniu, nie narażając siewek na niskie temperatury. Długi czas wegetacji pozwala przedłużyć tę czynność nawet do połowy kwietnia. Zbiory dyń następują na jesień w okolicy września i października. W naszym sklepie oferujemy kilkanaście różnych odmian nasion dyń. Niektóre z nich idealnie sprawdzają się do przygotowywania potraw, a jeszcze inne jako halloweenowa ozdoba. Wszystkie nasiona dyni są holenderskie lub zagraniczne. 


Dynia jako owoc i jesienna ozdoba 


Zbliżając się do coraz chłodniejszych dni w roku, na półkach sklepowych i w kwiaciarniach możemy znaleźć dynie. Zarówno te jadalne, jak i ozdobne. Ogrodnicy od początku roku dbają o siewki i dojrzewające rośliny, tak aby przyszły klient był zadowolony z jakości zakupu. Nasiona dyni ozdobnej i jadalnej do siewu, które oferujemy, są wyselekcjonowane i pochodzą głównie z Holandii. Pestki dyni do sadzenia powinny być zdrowe, duże i niezbyt mocno wysuszone, aby nie miały problemu z kiełkowaniem. 

W zależności od posadzonego gatunku dynie mogą stanowić idealny składnik rozgrzewających potraw na jesień i zimę lub element ozdobny przy jesiennych kompozycjach wykonywanych w pomieszczeniach, na balkonach i tarasach. W naszym sklepie można zakupić zarówno te, których wysiew zaowocuje jadalnymi owocami, jak i te o różnym ubarwieniu i kształcie, które nie nadają się do spożycia. 


Nasiona do uprawy dyni w naszym sklepie — wszystkie odmiany


Chcąc zainwestować w nasiona dyni, należy się zastanowić, z jakim przeznaczeniem będziemy je uprawiać. Posiadamy klasyczne i najbardziej popularne dynie Halloween Aladdin, Gladiator, Gomez oraz Spitfire w różnej ilości nasion (250 lub 1000). Są to dynie osiągające spore rozmiary i najlepiej jest je sadzić po kilka tysięcy na hektar ziemi. 

Nasiona dyni zagraniczne, które owocują najczęściej wykorzystywanym gatunkiem w kuchni to Hokkaido Amoro, Orange lub Potimarron. Odmiany te są dosyć wczesne w porównaniu do innych, a same dynie osiągają 2-3 kg. Można je spożywać razem ze skórą, bowiem posiadają dużą ilość karotenu i są bogate w witaminy. Do przygotowywania potraw często wykorzystuje się także dynię piżmową. Pestki dyni do siewu, jakie mamy z tej grupy to odmiana Laura oraz Sibelle

Z bardziej ozdobnych odmian, które będą dobrze prezentować się do przystrojenia domu i mieszkania na czas jesienny, posiadamy nasiona holenderskie dyni zwykłej Bezłupinowej Apetit oraz Moscata Di Provenza. Oczywiście również jadalne okazy mogą być używane jako forma ozdoby, a następnie użyta do przygotowania ciasta czy zupy lub zamrożona.

Nie należy zapominać, że cukinie również należą do rodziny dyniowatych. Jako sklep ogrodniczy polecamy odmianę Cora oraz Nefertiti. Duże owoce, które potrafią wydać te rośliny, nierzadko sięgają kilkudziesięciu centymetrów przy zapewnieniu dobrych warunków. Chcąc wzbogacić swoje uprawy o inne gatunki i odmiany warzyw, polecamy polskie nasiona a także nasiona traw.z 1

Dynia Halloween Aladdin F1 250 nas. Standard

Dynia Halloween Aladdin F1 250 nas. Standard

Przechowalnia

84,87 zł

Dynia Hokkaido Amoro F1 100 nas. Standard

Dynia Hokkaido Amoro F1 100 nas. Standard

Przechowalnia

83,60 zł

Dynia Hokkaido Orange 100g Standard

Dynia Hokkaido Orange 100g Standard

Przechowalnia

133,76 zł

Dynia Piżmowa Laura 100g Standard Semo

Dynia Piżmowa Laura 100g Standard Semo

Przechowalnia

114,40 zł

z 1

Zamknij wyszukiwarkę

{INPUT_SZUKAJ_OPIS}